بازی با کاغذ و توپ دست ساز

نام فعالیت: باران کاغذی و توپ دست ساز

هدف: تقویت مهارت دست ورزی

بخش اول بازی

مادر گرامی: کاغذی را در اختیار کودک قرار دهید و از او بخواهید ان را با دست ریزریز کند. کاغذ باید کاملا پاره شود و بعد با یکدیگر با این خرده کاغذها بازی کنید.

مثلا باانها باران کاغذی درست کنید. یا مادر از ارتفاع ، خرده کاغذها را روی سر کودک یا کودک روی سر مادر بریزد. یا اینکه مادر سعی کند کودک را زیر خرده کاغذها پنهان کند.

توجه داشته باشید که در تمام مراحل این فعالیت در کنار فرزند دلبندتان حضور داشته باشید و با شور و هیجان بخشیدن ، این بازی ها را برای فرزندتان دلنشین تر نمایید .

بعداز اینکه کودک از بازی با خرده کاغذها سیر شد ، نوبت درست کردن توپ دست ساز است. از فرزندتان بخواهید خرده کاغذها را با فشار دست ، مچاله کند و بعدازاینکه کاغذ خوب منسجم ومچاله شد ، شما با چسب نواری این گلوله کاغذی را محکم کنید.

توجه داشته باشید که این فعالیت با هدف مهارت دست ورزی و تقویت انگشتان ظریف کودک میباشد پس اجازه دهید کودک تا حد توان کاغذها را مچاله کند و در اخر شما با زدن نوار چسب دور ان گلوله کاغذی را محکم کنید.

بخش  دوم بازی

با توپی که با خورده کاغذها درست کردید چند بازی میتوا ن انجام داد :

1.با چسب کاغذی ، مسیرمستقیمی روی زمین طراحی کنید . بعد از کودک بخواهید توپ را ارام از روی خط عبور دهد . سعی کنید از خط خارج نشود واگر کودک در انجام این مرحله متبحر شد مسیررا پیچیده کنید. مثلا مسیر را مارپیچ یا خط شکسته و… کنید .

2.لگن یا سبدی در فاصله یک متری کودک قرار دهید و از او بخواهید توپ را درون سبد بیاندازد و در صورت متبحر شدن کودک در این  مرحله ، سبد را در فاصله دورتر یا در ارتفاع بالاتر از سطح زمین قرار دهید.

3.از فرزندتان بخواهید با اسباب بازی های موجود در منزل یا لیوان یکبار مصرف ، برجی درست کند و از فاصله نیم متری یا یک متری سعی در خراب کردن ان داشته بشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید