حین انعقاد نطفه

1- تغذیه:

در حین آمیزش و انعقاد نطفه هیچ یک از مرد و زن مست نباشند و الکل مصرف نکرده باشند؛ چون موجب کمبود ویتامین D می‌شود و در نتیجه استخوان بچه نرم می‌گردد. دکتر وازن معتقد است که اگر طفل خرفت و کم هوشی پیدا کردید و توانستید در اطراف وضع پدری و یا مادری او اطلاعات صحیحی کسب کنید، به این نتیجه خواهید رسید که یکی از والدین هنگام تشکیل نطفه مست بوده است.

پس اگر همیشه کم هوشی فرزندان عامل الکلی ندارد اما حداقل می‌تواند از عوامل مهم در این امر باشد. همچنین نوع غذایی که مصرف می‌شود(از نظر حلال و پاک بودن آن) اثر فراوانی در نطفه فرزند دارد که لازم است در این زمینه نیز توجه کافی صورت گیرد.

2- حالات پدر و مادر:

سیستم فکری و حالات روانی پدر و مادر در حین انعقاد نطفه، بر روحیات فرزند موثر خواهد بود. این تاثیرتوسط یکی از پیامبران در رابطه با حیوانات آزمایش شد. نقل شده حضرت موسی (ع) زمانی که چوپان حضرت شعیب(ع)بود، با او قراردادی بست. قرارداد به گونه‌ای بود که هرچه گوسفند سیاه وسفید در گله گوسفندان پیدا شد، به عنوان مزد به حضرت موسی(ع) داده شود. پس از قرارداد، حضرت موسی(ع) پوست بعضی از قسمت‌های عصای خود را کند(یک قسمت پوست و یک قسمت بدون پوست) و یک عبای سیاه وسفید به آن آویزان کرد و آن را در چراگاه گوسفندان نصب نمود.

گوسفندان هنگام آمیزش به آن نگاه می‌کردند. آخر سال حضرت شعیب(ع) مشاهده کرد که اکثر بچه های گوسفندان، سیاه و سفید شده‌اند. علت را پرسید. حضرت موسی(ع) فرمود از طریق دیدن در هنگام آمیزش، وضع گوسفندان بدین شرح تغییر می‌کند.

از جمله موارد تاثیرگذار که به پدران و مادران سفارش می‌شود اینست که در حین نزدیکی با وضو و به یاد خدا باشند. بدیهی است یاد خدا موجب آرامش قلب می‌شود و در فرزند اثر مثبتی خواهد داشت. همچنین رغبت و میل قوی جنسی زوجین، در زیبایی جنین و هوشمندی وی اثری قطعی خواهد نهاد. ترس و اضطراب والدین به هنگام عمل زناشویی، بدترین تاثیر را بر روی طفل می‌گذارد؛ همانگونه که آرامش خاطر پدر و مادر، تاثیری بس نیکو در فرزند می‌نهد. تاثیر خستگی زیاد، روی جنین کاملا محسوس است و او را ضعیف و رنجور می‌کند. در احادیثی نیز معصومین(ع) فرموده‌اند: در شبی که از مسافرت بر می‌گردید و همینطور در شبی که می‌خواهید به مسافرت بروید، نزدیکی نکنید.

در ساعات اولیه شب با جسمی خسته و شکم پر، آمیزش صورت نگیرد.  آخر شب پس از زایل شدن خستگی و سبک شدن شکم نزدیکی را انجام دهید. فرزندانی که نطفه آنها در ساعات پایانی شب منعقد می‌شود از هوش بیشتری برخوردارند. امام صادق(ع) فرمودند: در شب، زفاف کنید و در روز ولیمه دهید.

3- عومل طبیعی و تاثیر آنها بروی بدن

اشعه ماوراء بنفش، اشعه مجهول، اشعه مادون قرمز، اشعه گاما، تاثیر الکتریسیته موجود در هوا

منبع: کتاب ریحانه بهشتی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید