راهنمای استفاده از سامانه جامع مدیریت مجازی مهدی های قرآنی

باسلام خدمت شما رابط محترم؛

سامانه جامع مدیریت مهدهای قرآنی جهت تسهیل در امور مربیان و مهدای قرآنی در سال 1399 راه‌اندازی گردیده است. فرآیندهای ثبت مهدها، نوآموزان و مربیان گرامی انجام میپذیرد. بیشتر تمرکز در این سامانه مربوط به ثبت نام و آموزش مربیان است که شامل فرآیند ثبت نام افراد علاقه مند و بسیجی در سامانه می‌شود که پس از آموزش و آزمون موفق منجر به پرداخت هزینه و صدور گواهینامه مربیان گرامی می‌شود.

همچنین در این سامانه مراکز پایش شده توسط موسسه قابل ملاحظه است که در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد. علاوه بر این برخی از مراکز و پایگاه ها و مساجد درخواست مجوز جهت تاسیس مهد قرآنی داشته اند که این موارد در بخش سامانه توسعه قابل ملاحظه است.

در ادامه راهنمای استفاده از سامانه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 1. سامانه ارزیابی و پایش:

  در این بخش اطلاعات مهدها و مراکز پیش دبستانی که در سال 1398 توسط این موسسه مورد پایش و ارزیابی قرار گرفته‌اند وجود دارد. شما می‌توانید اطلاعات این مراکز را مطالعه و بررسی و راستی آزمایی نمائید. در صفحه اصلی این بخش جدولی شامل اطلاعات مهدها و مراکز را مشاهده می‌کنید. هرکدام از این ردیف ها نمایانگر یک مرکز است. پس از کلیلک بروی هرکدام از این مراکز وارد صفحه اطلاعات آنها می‌شوید که می‌توانید بصورت تفصیلی اطلاعات آنها را ملاحظه فرمائید. با گذشت 2 سال از جمع‌آوری این اطلاعات، مندرجات ستون‌های شماره مرکز، کد ارزیاب، تایید ناظر مالی، تایید ناظر کیفی، توضیحات ناظر مالی و توضیحات ناظر کیفی محل تامل و ملاک هیچ قضاوتی نباشد. تاریخ ثبت نیز نشان دهنده زمان ورود اطلاعات به سامانه می‌باشد.
  کد مرکز براساس پیش شماره تلفن شهرستان و کد پستی مهد یا مرکز می‌باشد. موقعیت مکانی براساس اطلاعات GPS محل ثبت شده است. نام مرکز نشان دهنده عنوان مرکز ثبت شده است.

 2. سامانه توسعه :

  فرم ارزیابی توسعه مکان نشان دهنده مکان‌هایی است که توسط برخی مربیان علاقمند در سال 1399 جهت تاسیس مهد ثبت و پیشنهاد شده‌اند. توضیحات این فرم نیز مشابه فرم های سامانه ارزیابی و پایش است.

 3. طرح مربی محله 1399:

  منو طرح مربی محله دارای دو گزینه میباشد که اطلاعات آن مربوط به سال 99 است. در فرم طرح ملی مربی محله لیست اسامی داوطلبان ثبت نام کننده در طرح مربی محله مربوط به استان شما در سال 99 نمایش داده می‌شود.
  در صفحه اصلی اطلاعات مختلفی نمایش داده می‌شود. اطلاعات مفید در این بخش شامل اسامی و اطلاعات پرداختی افراد جهت دریافت گواهینامه می‌باشد.
  پس از کلیک بروی هرکدام از اسامی، وارد صفحه پروفایل افراد خواهید شد که شامل اطلاعات کامل ثبت نام کنندگان است که البته براساس خود اظهاری داوطلبان است و توسط این موسسه امکان ارزیابی صحت آنها وجود نداشته است.
  در گزینه “گواهی شرکت در طرح مربی محله” اطلاعات پرداختی افراد جهت دریافت گواهینامه را مشاهده می‌کنید.
  اطلاعات مندرج در این بخش شامل اسامی مربیان، کد ملی، نام پدر، و مبلغ پرداختی تایید شده میباشد. فرم های متعدد از یک فرد در این بخش نشان دهنده تعداد دفعات تلاش برای پرداخت می‌باشد که نهایتا به هر دلیل از پرداخت امتناع ورزیده‌اند.
  خالی بودن گزینه “مبلغ پرداختی” مقابل برخی از اسامی نشان دهنده عدم پرداخت هرگونه وجهی در آن فرم توسط داوطلب می‌باشد. با ملاحظه اطلاعات فوق، امکان پیگیری گواهینامه‌هایی که هنوز به داوطلبان ذینفع واصل نشده وجود دارد.

 4. طرح مربی محله 1400:

  این بخش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان را شامل می‌شود. این بخش هنوز امکان ثبت نام توسط افراد را دارد و علاقمندان می‌توانند ثبت نام کنند. لیکن هنوز زمان و مشخصات دوره آموزشی اعلام نشده و نهایی نگردیده است. لینک ثبت نام داوطلبان طرح مربی محله با لینک ورود شما رابط محترم استانی متفاوت است که هر دو لینک در این صفحه قرار گرفته است.
  نام کاربری رابطین محترم، نام استان خودشان است که باید آن را به انگلیسی و با حروف کوچک وارد کنند که در جدول زیر قرار داده شده است.
  رمز عبور نیز همان کد ملی رابطین محترم می‌باشد.

فهرست