کافئین در دوران بارداری

folder_openبارداری و اقدام
commentبدون دیدگاه

مصرف کافئین در دوران بارداری

اگرچه برخی از خانم ها تصور میکنند فقط یک فنجان قهوه غلیظ حاوی کافئین است، اما در حقیقت میتوانید کافئین را در بسیاری از چیزهای دیگری که روزانه میخورید یا مینوشید؛ پیدا کنید. چای، بسیاری از نوشابه های گازدار، کاکائو و شکلات. هیچ دلیلی حاکی از بروز نقایص مادرزادی به خاطر کافئین وجود ندارد. به هرحال، اگر به میزان زیادی کافئین مصرف میکنید، میتواند خطر وزن پایین هنگام تولد یا سقط جنین را افزایش دهد.

اکثر مطالعات حاکی از آن است که مصرف بیش از 300 میلیگرم کافئین در روز میتواند بر جنین تاثیر بگذارد. یک فنجان متوسط قهوه بین 100 تا 150 میلیگرم کافئین دارد. چای تا حدی کافئین کمتری دارد(در حدود 50 تا 100 میلیگرم) و نوشابه های غیر الکلی تقریبا در هر یک لیوان 36 میلی گرم کافئین وجود دارد. بنابراین نوشیدن دو فنجان قهوه در روز، معمولا در دوران بارداری بلامانع است. بسیاری از خانم هادر کافئین موجود در شکلات میپرسند. ذائقه شیرین دوست شما خوشحال خواهد شد بداند در یک بسته شکلات متوسط یا یک فنجان کاکائوی داغ، فقط 6 میلی گرم کافئین وجود دارد.

به یاد داشته باشید مصرف کافئین اغلب باعث میشود بیش از پیش به دستشویی بروید. در صورتی که از تکرر ادرار در عذاب هستید، شاید مایل باشید مصرف کافئین را قطع کنید. همچنین، مخصوصا در سه ماهه آخر، ممکن است متوجه بشوید داشتن یک خواب راحت تا صبح تقریبا محال است. زیرا نمیتوانید وضعیت راحتی برای خوابیدن پیدا کنید، و اگر هم پیدا کنید، مجبور میشوید برای رفتن به دستشویی، بارها از جای خود بلند شوید. نوشیدن شب هنگام چای یا قهوه، فقط ناتوانی شما را در استراحت کردن تشدید میکند.

Tags: ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید