نگهداری از فرزند

نگهداری از فرزند

زمانی که تصمیم گرفته‌اید، نگهداری از فرزندتان را به یکی از نزدیکان یا پرستار بسپارید، تعیین روال مشخص روزانه و وضع قواعد معین، بسیار مفید و مثمرثمر خواهد بود. بنابراین پیش از آنکه مراقبت از بچه را به آنان بسپارید، برایشان توضیح دهید که برای کودکتان چه رفتارهایی را مجاز شمرده و چه رفتارهایی را ممنوع کرده‌اید.

اگر بچه‌های کوچک با قوانین متفاوتی مواجه شوند، بلافاصله گیج و سردرگم می گردند. ممکن است مادربزرگ بسیار ملایم تر از شما با کودک رفتار کند یا حتی شاید سخت گیرتر باشد. بنابراین باید برای آنها مشخص کنید؛ چگونه با فرزندتان رفتار کنند تا بچه قواعد و رفتارهای مشابهی مواجه شود. به کسانی که از فرزندتان نگهداری می‌کنند اجازه ندهید قواعد شما را زیر پا بگذارند یا آنها را بی اعتبار کنند.

اجازه دهید تا خودشان با فرزند شما ارتباط برقرار کرده و قوانین بیشتری وضع کنند. به هرحال پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها بیشتر مطابق با خواسته نوه کوچکشان پیش میروند و از این نقش لذت میبرند. عادلانه نیست که آنها را از این نقش منع کنید. فقط کافی است تا آنان را مجاب نمایید که در حفظ روال و قانون تعیین شده کوشا باشند.

اگر شاغل هستید و نگهداری از فرزندتان را برای مدتی طولانی به فرد دیگری واگذار کرده اید، باید بین شما و آن فرد، درک مشترکی از قوانین و روالی که تنظیم کرده‌اید، به وجود آید.

والدین- به خصوص مادران شاغل- وقتی مجبورند نگهداری از کودکشان را به شخص دیگری واگذار کنند، دچار احساس گناه میشوند. از این رو پس از بازگشت به خانه، قوانینی را که تعیین کرده اند، نادیده می گیرند. به خاطر بسپارید؛ اگر برای غلبه بر احساس گناه خود به فرزندتان رشوه بدهید، در واقع به او هیچ کمکی نکرده اید. چراکه بی تردید پس از ورودتان به منزل، بچه به توجه، حوصله و زمانی که برایش صرف میکنید، نیاز دارد نه به لغو قوانین.

وقتی فرزند کوچک شما متوجه شود؛ افرادی که از او نگهداری می‌کنند، رویه و رفتار یکسانی دارند؛ بیشتر احساس امنیت کرده و شاداب تر خواهد بود. علاوه براین، با نادیده گرفتن یا لغو قوانین، فردی را که از کودکتان نگهداری می‌کند، به دردسر می اندازید. زیرا او روز بعد بایستی بسختی تلاش کند تا قوانینی را که شما درهم شکسته اید، دوباره برقرار کند.

همچنین باید با کسی که ار فرزندتان نگهداری می‌کند، درباره حوادث و اتفاقاتی که در طی روز رخ داده است، صحبت کنید تا به طور کامل از وقایع باخبر شوید.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید