کتاب مثل پدر

مثل پدر

بی شک حاج قاسم سلیمانی قهرمان ملی ماست و عظمت شخصیت و محبت او در دل همه ما نشسته است. کودکان ما نیز همین احساس را دارند و حاج قاسم را قهرمان محبوب خود می‌دانند و بسیاری می‌خواهند مثل تو باشند.

با وجودی که در 2 سال اخیر آثار ادبی و هنری متعددی در خصوص سردار دلها تولید شده است اما جای خالی آثاری ویژه کودکان که با شیوه‌ها و قالب‌های جذاب و کودکانه به طرح و معرفی شخصیت ایشان برای بچه‌ها بپردازد کاملا محسوس است. از این رو از نهادها و دستگاه‌های متولی امر فرهنگ و تربیت در حوزه کودکان، انتظار بیشتری می‌رود.

در این میان اما امسال در آستانه سالگرد شهادت آن عزیز، موسسه طلوع نسل نور با همکاری سازمان بسیج جامعه زنان اقدام به تدوین و تنظیم کتابی با عنوان «مثل پدر» ویژه کودکان نموده است.  این کتاب با فعالیت‌های متنوعی چون دست‌ورزی، بازی خلاق، قصه و شعر، رنگ آمیزی، نقاشی و کلاژ، خاطره و فعالیت آزاد کوشیده است ابعادی از شخصیت جاودانه حاج قاسم عزیز و مجاهدت‌های وی را با بیانی ساده و کودکانه روایت کند. از این رو می‌تواند ساعاتی از اوقات فراغت فرزندان خردسال ما را با یاد و نام آن عزیز عطر آگین نماید.

این کتاب کار که 24 صفحه رنگی و با قیمت 150.000ریال به بازار عرضه شده است در طی هفته اخیر به چاپ چهارم رسیده است و به خوبی می‌تواند راهنمای والدین و مربیان کودک در این عرصه باشد.

این اثر تلاشی ست برای قدردانی از این مجاهد والامقام که کمترین عرض ارادت به روح بلند آن شهید سرافراز است.

کتاب مثل پدر در رسانه‌ها